نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
تحصيل پزشكي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :tahsilpezeshki
تاريخ: 1397/4/2  ساعت: ۰۹

كشور پادشاهي سوئد از كشورهاي منطقه اسكانديناوي است، اين كشور يكي از كشورهاي منطقه اسكانديناوي است كه از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند و از جنوب غربي با دانمارك همسايه است. در شمال اين كشور همانند مناطق قطبي ۶ ماه از سال روز است و ۶ ماه شب. در مناطق جنوبي‌تر چهار فصل سال را مي‌توان ديد اما تابستان‌هاي آن به گرمي تابستان‌هاي ايران نيست و دماي هوا بين ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتيگراد در نوسان است.

شهروندان سوئدي جزو شهرونداني در جهان هستند كه از كيفيت بالاي زندگي برخوردارند. نرخ بيكاري آن پايين است و اقتصاد آن بر پايه مشاركت مردم در سرمايه‌گذاري‌ها استوار است. سوئد كشوري است كه داراي هواي سرد بوده و داراري سطحي صاف ميباشد و جمعيت كل آن نه ميليون نفر مي باشد كه يك دهم اين جمعيت را افراد خارجي شامل مي شوند. سوئد به عنوان يكي از كشورهاي مرفه دنيا شناخته مي شود و همواره به دنبال صلح مي باشد و به طور كلي يك كشور صلح طلب به شمار مي رود. سوئد به خاطر داشتن هواي بيش از حد سردش و جايزه نوبلي كه به بهترين دانشمندان و محققان در زمينه علم و فناوري اهدا ميكند داراي شهرت جهاني مي باشد.

شرايط تحصيل دندانپزشكي در سوئد

كشور سوئد با بهره گيري از پيشرفته ترين سيستم اموزشي و امكانات تحصيل، هر ساله مقصد مناسب و پرطرفداري براي بسياري از دانشجويان از سراسر دنيا بوده كه متقاضي تحصيل دندانپزشكي ميباشند. تحصيل دندانپزشكي در سوئد طي يك برنامه آموزشي در زمينه هاي ارتودنسي، پريودنتولوژي و بيماري هاي دندان و دهان ارائه مي شود. براي اخذ پذيرش دانشگاه هاي اين كشور نياز است كه تحصيلات خود در دوره متوسط يا معادل آن را تكميل كنيد و آخرين مدرك تحصيلي و ريز نمرات، كپي و اصل شناسنامه و كارت ملي، ارائه انگيزه نامه تحصيلي در سوئد، مدرك زبان و… را با خود به همراه داشته باشيد.

تحصيل دندانپزشكي در سوئد

تحصيل دندانپزشكي در سوئد به زبان انگليسي خواهد بود كه مستلزم ارائه مدرك زبان آيتلس مي باشد كه نمره آزمون با توجه به دانشگاهي كه انتخاب مي كنيد متفاوت است. تحصيل دندانپزشكي در سوئد شامل يك دوره ۵ ساله به صورت تحصيل تمام وقت مي باشد كه شامل دوره هاي جراحي دندان، دوره هاي باليني دندان و علوم پزشكي عمومي مي باشد. دوره هاي بهداشت دهان و دندان شامل ۳ سال تحصيل تمام وقت مي باشد كه پس از پايان دوره به دانشجويان مدركي تحت عنوان متخصص بهداشت دندان اعطا مي شود. برنامه آموزش تكنسين دندانپزشكي سوئد ۳ سال به صورت تحصيل تمام وقت مي باشد كه دانشجويان در آزمايشگاه هاي مجهز دندانپزشكي در سوئد اين دوره را به پايان مي رسانند. در رشته دندانپزشكي در سوئد حداقل ۲ سال آموزش تحت عنوان دندانپزشكي عمومي برگذار مي شود و دانشجويان پس از پايان اين دوره مي بايست مراحل ثبت نام دندانپزشكي تخصصي را سپري نمايند.

دانشگاه هاي دندانپزشكي در سوئد

تحصيل در دانشگاه هاي سوئد ميتواند يكي از بهترين اتفاق هاي زندگي يك دانشجو باشد، كيفيت بالاي تحصيل و زندگي و سطح بالاي دانشگاه هاي اين كشور ميتواند فرصت هاي شغلي بسيار خوبي را براي افراد رقم بزند از همين هر ساله متقاضيان زيادي براي تحصيل دندانپزشكي در سوئد اقدام كرده و به اين كشور مهاجرت ميكنند.

اگر بخواهيم از دانشگاه هاي اين كشور براي شما بگويم بايد بدانيد كه در بين همه ي دانشگاه هاي اين كشور ۴ دانشگاه به نام هاي دانشگاه گوتينبرگ، دانشگاه لوند، دانشگاه اوپسالا و دانشگاه اومئو جزء دانشگاه هاي برتر سوئد مي باشند كه كه از سال ۲۰۰۴ نام آن به دانشكده پزشكي و دندان تغيير كرده است.

همچنين ميتوان از معتبر ترين مراكز علمي مي توان به انستيتون كارولينسكا اشاره نمود كه بيش از ۲۲ دپارتمان داشته كه شامل تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در سوئد ميباشد. كتابخانه اين انستيتو بزرگ ترين كتابخانه در محدوده اسكانديناوي ميباشد.

هزينه تحصيل دندانپزشكي در سوئد

كشور سوئد يكي از كشورهاي اتحاديه اروپا مي باشد كه هزينه هاي زندگي خود نسبت به ساير كشورهاي ديگر بالاتر مي باشد. هزينه هاي زندگي در كشور سوئد براي دانشجويان بصورت معمول بين ۸۰۰ تا ۹۰۰ يورو در ماه خواهد بود كه شامل هزينه هاي مسكن، غذا، رفت و آمد، بيمه و ساير هزينه هايي است كه دانشجوي بين المللي مستلزم به پرداخت آن ها در زمان تحصيل خود در كشور سوئد مي باشد.

علاوه بر اين هزينه تحصيل نيز به اين هزينه ها اضافه خواهد شد. به طول كلي هزينه تحصيل دندانپزشكي در سوئد چيزي در حدود ۱۸۰۰۰۰ كرون سوئدي در سال مي باشد كه هر دانشجو ملزم به پرداخت آن است. از همين رو دولت اين كشور براي كمك به دانشجويان اجازه كار در حدود ۱۰ الي ۲۰ ساعت در هفته را به آنها داده تا بتوانند از پس هزينه هاي خود برآيند. پيدا كردن كار دانشجويي در كشور سوئد به فاكتور هاي متفاوتي نظير سطح آگاهي فرد اززبان كشورها، تجربه كاري، ويژگي هاي شخصي فرد، زمان ورود شخص به كشور و عوامل ديگري بستگي دارد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :tahsilpezeshki
تاريخ: 1397/3/12  ساعت: ۰۸

بلژيك كشوري واقع در غرب اروپا است و پايتخت آن بروكسل است. اين كشور سلطنتي يكي از كشورهاي اروپاي شمالي است كه از بنيانگذاران اتحاديه اروپا به شمار مي‌رود كه از ۵۰ سال پيش از ميلاد مسيح قوم سلت در آن زندگي مي‌كردند. بلژيك در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقي با لوكزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربي با درياي شمال مجاور است. خط جدايي فرهنگي ژرمن‌ها و رومي‌زبانان از  ميانه‌هاي كشور بلژيك مي‌گذرد.

در ۶۰٪ از مناطق بلژيك، زبان هلندي (گويش فلاندري) صحبت مي‌شود و فرانسوي در ۴۰٪ مناطق جنوبي مثل والوني صحبت مي‌شود و در منطقه پايتخت (بروكسل) هر دو زبان در نهادهاي دولتي رايج است. جمعيت اين كشور در حدود ۱۲ ميليون نفر است كه ميانگين سني آنها ۴۱.۱ سال است. دين حدودا ۴۷ درصد از مردمان بلژيك كاتوليك و ۱۰ درصد آنها مسلمان است. بلژيك آب و هواي معتدل و مرطوب و پرباراني دارد و سرزميني كم ارتفاع است كه جلگه‌ها بيش از نيمي از آن را پوشانده‌اند.

شرايط تحصيل پزشكي در بلژيك

اگر شما جزء كساني هستيد كه به كمك به ديگران در حين ناراحتي و بيماري علاقه زيادي داريد و از ديدن خون و بيماري هاي ناگوار ابايي نداريد بايد به شما گفت كه يكي از گزينه هاي انتخاب رشته شما ميتواند رشته پزشكي باشد. اين رشته آنقدر در بين دانش آموزان پرطرفدار است كه ميتوان گفت اكثر كساني كه در كنكور رشته تجربي تحصيل ميكنند تنها با روياي قبولي در اين رشته در كنكور شركت مي كنند. اين حرفه نه تنها اجازه مي دهد تا شما به ديگران خدمت كنيد بلكه منجر مي شود شما يك معامله كاملا حرفه اي و خوب براي به چالش كشيدن زندگي خود انجام دهيد.

كشور بلژيك يكي از كشورهاييست كه به اين رشته اهميت بسيار زيادي مي دهد و به دليل كيفيت عالي نظام آموزشي، مورد استقبال بسياري از افراد در سراسر دنيا قرار ميگيرد. اين كشور داراي دانشگاه هاي زيادي با رنكينگ بالاي جهاني و همچنين سطح علمي بسيار خوب است و شما با تحصيل در اين كشور از تجربيات بسيار زيادي بهره مند شويد. براي تحصيل پزشكي در بلژيك نياز است كه در ابتدا دانشگاه و شهر مورد علاقه خود براي تحصيل را انتخاب كنيد و اين وابسته به زبان انتخابي شما براي تحصيل مي باشد. اخذ پذيرش در دانشگاه هاي دولتي سخت تر از اخذ پذيرش در دانشگاه هاي خصوصي است زيرا شهريه دانشگاه هاي خصوصي بلژيك بسيار بالاتر است. از ديگر نكاتي كه حين اخذ پذيرش دانشگاه هاي بلژيك بايد بدانيد اين است كه براي تحصيل پزشكي در بلژيك همچون رشته هاي مهندسي ميبايست در آزمون ورودي دانشگاه ها شركت كنيد.

همچنين بايد در دروس زيست شناسي، فيزيك و شيمي در دوره قبلي خود نمرات عالي كسب كرده باشيد. نمره خوب در چنين دروسي به شما تا حدي كمك مي كند تا در اولويت پذيرش دانشگاه هاي بلژيك قرار گيريد. با اين حال، آشكار است كه دارندگان مدارك خاص نميتوانند در دوره هاي خاص پزشكي و دندانپزشكي پذيرفته شوند. از اين رو، دانستن جزئيات الزامات دوره هاي مختلف و كالج ها يا دانشگاه مختلف به شما در گرفتن پذيرش كمك خواهد كرد.

مزاياي تحصيل پزشكي در بلژيك

تحصيل پزشكي در بلژيك براي هر فردي مزاياي زيادي را در بر دارد. اعتبار جهاني كه دانشگاه هاي بلژيك از آن برخوردارند ميتواند به شما كمك كند تا در بهترين كشورهاي جهان مشغول به كار شويد و حقوق و مزاياي بسيار خوبي را دريافت كنيد. همچنين تحصيل پزشكي در بلژيك در دانشگاه هاي دولتي هزينه هاي بسيار كمي را براي افراد به همراه دارد و امكاناتي كه دانشگاه هاي بلژيك در اختيار دانشجويان قرار ميدهد باعث ميشود تا اين افراد تمام تمركز خود را بر روي درس و كارهاي تحقيقاتي قرار دهند. 

اگر بخواهم از ديگر مزاياي تحصيل پزشكي در بلژيك براي شما بگويم ميتوانم به وجود اساتيد مجرب و معروف در دانشگاه ها، كيفيت بالاي زندگي در بلژيك و وجود شبكه حمل و نقل عمومي بسيار خوب براي همه نقاط در بلژيك اشاره كنم.

هزينه تحصيل پزشكي در بلژيك

اگر بخواهم از مهمترين دغدغه ي هر دانشجو براي تحصيل در كشور بلژيك براي شما بگوييم بايد بدانيد كه هزينه آموزش عالي براي دانشجويان بلژيكي و دانشجويان اتحاديه اروپا، به ميزان زيادي توسط مقامات دولتي تامين مي شود. مقدار هزينه ثبت نام بسته به نوع آموزش عالي و رشته تحصيلي متفاوت است و چيزي در حدود ۸۰۰ يورو براي يك سال مي باشد. دانشجويان خارجي از كشورهاي غير عضو اتحاديه اروپا بايد هزينه هاي ثبت نام بيشتري كه مبلغ آن متناسب با نوع تحصيل آنها متفاوت است، پرداخت كنند. اما دانشجويان رشته پزشكي در بلژيك در طول يك سال تحصيلي ، حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ يورو بايد هزينه پرداخت كنند. البته دولت اين كشور براي دانشجويان بين المللي در هر هفته حدود ۲۰ ساعت اجازه كار قانوني صادر كرده است. در نهايت به طور كلي ميتوان گفت كه به صورت ميانگين هزينه هاي اقامت و خورد و خوراك يك دانشجو در بلژيك، ماهانه حدود ۶۰۰ الي ۸۰۰ يورو است.

:
برچسب‌ها:

[ ]